Historia firmy Radiatym

film-ikona

Zobacz film o naszej firmie

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu z prezentacji firmy RADIATYM, zakresu produkcji oraz dotychczasowych osiągnieć.

Oś czasu

Z naszą firmą związana jest ponad 40 letnia historia. Zapraszamy do prześledzenia osi czasu i poznania jej nieco bliżej.

Rok 1979

Rozpoczęcie działalności firmy RADIATYM Sp. z o.o.

Firma Radiatym rozpoczęła działalność jako Zakład Ślusarsko Mechaniczny w roku 1979 produkując kotły węglowe i gazowe do centralnego ogrzewania oraz grzejniki centralnego ogrzewania rurowe

Rok 1979

Rok 1980

Rozszerzenie zakresu produkcji

W dalszym okresie firma rozpoczęła produkcję dla gazownictwa przejść PE/STAL oraz złącz izolujących – monobloków. Po opracowaniu dokumentacji i otrzymaniu Aprobaty Technicznej z Instytutu Nafty i Gazu w Krakowie monobloki produkcji Radiatym zostały zgłoszone do Urzędu Patentowego w Warszawie, na które firma otrzymała Świadectwo Patentowe nr 183453.

Rok 1980

Rok 2002

Certyfikat Systemu Jakości wg PN-EN ISO 9001:2001

W 2002 roku firma Radiatym uzyskała Certyfikat Systemu Jakości wg PN-EN ISO 9001:2001 wydany przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji w następującym zakresie: produkcja połączeń PE/stal i monobloków izolujących do sieci przesyłowych i rozdzielczych gazu, wody i ropy naftowej.

Posiada również uprawnienie UDT Gliwice do wytwarzania elementów urządzeń ciśnieniowych oraz Aprobaty Techniczne do produkcji monobloków i połączeń PE/stal.

Rok 2002

Rok 2005

System Jakości na zgodność z dyrektywą ciśnieniową 97/23/WE w module H

W roku 2005 został zatwierdzony przez INiG System Jakości na zgodność z dyrektywą ciśnieniową 97/23/WE w module H (pełne zapewnienie jakości).

Liczne uczestnictwa w targach, wystawach i sympozjach w branży gazowniczej pomogły firmie w nawiązaniu kontaktów handlowych na rynku krajowym oraz za granicą, tj. głównie w Stanach Zjednoczonych, Emiratach Arabskich, Hiszpanii, Rumunii, Ukrainie, Litwie oraz Łotwie.

Równocześnie w tym okresie na podstawie własnego patentu firma RADIATYM produkuje do obecnej chwili izolujące Monobloki do sieci rozdzielczych i przesyłowych gazu, ropy i innych mediów. Zakres ciśnień do 10 MPa – również 35 MPa na kopalnie i magazyny podziemne gazu jest w naszym zakresie.

Zakres średnic Monobloków od DN 15 do DN 3000 mm.

Rok 2005

Rok 2018

Rozpoczęcie budowy drugiej hali produkcyjnej

Duża ilość zamówień wymaga od nas inwestycji w nową, większą halę produkcyjną. Rozpoczyna się budowa nowej hali wraz z budynkiem biurowym.

Rok 2018
Radiatym - hala produkcyjna Gliwice, Polska

Radiatym to

Zarząd firmy Radiatym Sp. z o.o.

Bogdar Tymkiewicz

Prezes Zarządu oraz założyciel firmy

Tomasz Tymkiewicz

V-ce Prezes zarządu

Dostarczamy rozwiązania dla przemysłu gazowniczego i naftowego

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania – zapraszamy do kontaktu

Scroll to Top
Scroll to Top