Historia firmy RADIATYM


Firma Radiatym rozpoczęła działalność jako Zakład Ślusarsko Mechanicznyw roku 1979 produkując kotły węglowe i gazowe do centralnego ogrzewania oraz grzejniki centralnego ogrzewania rurowe. W dalszym okresie firma rozpoczęła produkcję dla gazownictwa przejść PE/STAL oraz złącz izolujących - monobloków. Po opracowaniu dokumentacji i otrzymaniu Aprobaty Technicznej z Instytutu Nafty i Gazu w Krakowie monobloki produkcji Radiatym zostały zgłoszone do Urzędu Patentowego w Warszawie, na które firma otrzymała Świadectwo Patentowe nr 183453.

W 2002 roku firma Radiatym uzyskała Certyfikat Systemu Jakości wg PN-EN ISO 9001:2001 wydany przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji w następującym zakresie: produkcja połączeń PE/stal i monobloków izolujących do sieci przesyłowych i rozdzielczych gazu, wody i ropy naftowej.

Posiada również uprawnienie UDT Gliwice do wytwarzania elementów urządzeń ciśnieniowych oraz Aprobaty Techniczne do produkcji monobloków i połączeń PE/stal.

W roku 2005 został zatwierdzony przez INiG System Jakości na zgodność z dyrektywą ciśnieniową 97/23/WE w module H (pełne zapewnienie jakości).

Liczne uczestnictwa w targach, wystawach i sympozjach w branży gazowniczej pomogły firmie w nawiązaniu kontaktów handlowych na rynku krajowym oraz za granicą, tj. głównie w Stanach Zjednoczonych, Emiratach Arabskich, Hiszpanii, Rumunii, Ukrainie, Litwie oraz Łotwie.

Równocześnie w tym okresie na podstawie własnego patentu firma RADIATYM produkuje do obecnej chwili izolujące Monobloki do sieci rozdzielczych i przesyłowych gazu, ropy i innych mediów. Zakres ciśnień do 10 MPa - również 35 MPa na kopalnie i magazyny podziemne gazu jest w naszym zakresie.

Zakres średnic Monobloków od DN 15 do DN 3000 mm.

W naszej ofercie produkcyjnej znajdziecie państwo również inną "galanterię" dla przemysłu gazowniczego jak np.: przyłącza do instalacji LPG Propan - Butan, kompensatory, odwadniacze oraz inne urządzenia na indywidualne zamówienie.

Radiatym jest firmą zorientowaną na potrzeby klientów. Zdobywane latami doświadczenie gwarantuje jej fachowość oraz wysoką jakość oferowanych wyrobów i usług.

Nasz park maszynowy pozwala w pełni wykonywać produkty zawarte w naszej ofercie.