O firmie


Firma "RADIATYM" rozpoczęła działalność w roku 1979 produkcją grzejników CO typ "Holenderski". W dalszym okresie tj. od 1983r. rozszerzyła produkcję kotłów węglowych oraz gazowych do C.O. typ "ELKA" na indywidualne zamówienie prywatnych odbiorców.

W roku 1991 na zlecenie firmy RADIATYM została opracowana przez firmę PROEX z Gliwic nowa technologia produkcji połączeń rur polietylenowych z rurami stalowymi w zakresie średnic początkowo od DN 25 do DN 630, a 1995 roku rozszerzono produkcję do DN 1500 mm.

Równocześnie w tym okresie na podstawie własnego patentu firma RADIATYM produkuje do obecnej chwili izolujące Monobloki do sieci rozdzielczych i przesyłowych gazu, ropy i innych mediów. Zakres ciśnień do 10 MPa - również 35 MPa na kopalnie i magazyny podziemne gazu jest w naszym zakresie.

Zakres średnic Monobloków od DN 15 do DN 2500 mm.

W naszej ofercie produkcyjnej znajdziecie państwo również inną "galanterię" dla przemysłu gazowniczego jak np.: przyłącza do instalacji LPG Propan - Butan, kompensatory, odwadniacze oraz inne urządzenia na indywidualne zamówienie.